ZAKSA z pewnością nie słabsza

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Nikolą Grbicem. Wcześniej potwierdzono m.in. pozostanie Benjamina Toniuttiego.

Od czterech lat klub z województwa opolskiego utrzymuje się na europejskim topie. Ma za sobą trzy mistrzostwa Polski w ciągu ostatnich czterech lat. Również w tym roku, choć sezon Plusligi przedwcześnie został zakończony, to właśnie ZAKSA została uznana mistrzem Polski.

Był to też pierwszy sezon w roli trenera Nikoli Grbica, legendarnego serbskiego rozgrywającego, który wcześniej przez kilka lat prowadził Calzedonię Werona oraz reprezentację Serbii. Wczoraj włodarze mistrza Polski poinformowali, że Serb pozostanie na stanowisku na przyszły sezon. Jak powiedział 46-latek, według niego klub jest bliski perfekcji na wszystkich płaszczyznach, dlatego zdecydował się kontynuować pobyt w Polsce.

Już wcześniej ZAKSA poinformowała, że w zespole na kolejny sezon pozostaje kapitan, Benjamin Toniutti. Francuski rozgrywający, to od kilku lat absolutny top na swojej pozycji na świecie. W Kędzierzynie gra od pięciu lat. Wiadomo też, że w klubie pozostanie Łukasz Kaczmarek, a także podstawowy przyjmujący, Aleksander Śliwka.

Jakby tego było mało, mówi się, że bardzo blisko ekipy mistrza Polski jest Jakub Kochanowski. W kręgu zainteresowań jest też podobno kubański atakujący, Fernando Hernandez Ramos, do tej pory grający we włoskiej Padovie.

Wydaje się więc, że mimo problemów większości klubów na świecie, ZAKSA pozostanie przynajmniej tak samo mocna, jak w minionym sezonie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: