Transferowy hit w Rzeszowie!

Fabian Drzyzga najprawdopodobniej wróci do Asseco Resovii Rzeszów. To absolutne zaskoczenie, szczególnie, że do zespołu miał trafić Paweł Woicki.

Po fatalnym sezonie Resovii, niemal cała kadra ulegnie zmianie. Do tej pory potwierdzono tylko pozostanie Marcina Komendy. Dodatkowo do Rzeszowa wrócił Nicolas Szerszeń, który ma za sobą kapitalny sezon. Nowym trenerem został Alberto Giuliani, który zastąpił na stanowisku Emanuele Zaniniego.

Z zespołem pożegnał się też Olieg Achrem, który zakończył swoją bogatą karierę. Dodatkowo odejść mają: Bartłomiej Lemański, Damian Schulz, Kawika Shoji, Luke Perry, Nicolas Marechal, Nicholas Hoag, Zbigniew Bartman i Thomas Rousseaux. W klubie mają pozostać tylko jeszcze Rafał Buszek, Bartosz Mariański, Bartłomiej Krulicki i Grzegorz Kosok.

Do tego grona nieoficjalnie dołączył Fabian Drzyzga. Rozgrywający reprezentacji Polski ostatnie dwa sezony spędził w Lokomotiwie Nowosybirsk, z którym w przedwcześnie zakończonym sezonie zdobył mistrzostwo Rosji. Dla jednego z najlepszych graczy na swojej pozycji na świecie to powrót do Rzeszowa po trzech latach.

Nikt nie spodziewał się, że po fatalnym sezonie Resovia sięgnie tak wysoko i sprowadzi do siebie dwukrotnego mistrza świata. Szczególnie, że w klubie został reprezentant Polski, Marcin Komenda, a dodatkowo mówiło się, że kontrakt podpisał już też Paweł Woicki. Wydaje się, że przy ściągnięciu Drzyzgi nie ma mowy, żeby w klubie pozostał Komenda, żaden z nich nie pogodzi się bowiem z rolą rezerwowego.

Były już zawodnik Lokomotiwu Nowosybirsk był łączony m.in. z Sir Safety Perugia, gdzie miał zastąpić Luciano De Cecco. Ostatecznie powędrował tam jednak Dragan Travica. Tym większym szokiem jest powrót do Rzeszowa o którym informował „Przegląd Sportowy”. Dodatkowo z klubem ciągle łączeni są m.in. Klemen Cebulj, Stephen Boyer, Jeffrey Jendryk, czy Karol Butryn. Do tej pory oficjalne stanowisko Resovii jest dość ciche i większość pojawiających się nazwisk to plotki.

Trzeba jednak przyznać, że powrót Fabiana Drzyzgi może być znakiem powrotu na szczyt rzeszowskiej ekipy. Ten grał bowiem na Podkarpaciu w latach 2013-2017 i zdobył z drużyną m.in. mistrzostwo Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów. Dodatkowo łączeni z klubem Cebulj, czy Boyer to gracze z absolutnie światowej półki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: