Notka z historii #15 – Tenisowa legenda w poszukiwaniu dziecka

Na tenisowych trybunach najczęściej panuje absolutna cisza. To element kultury tenisowej, a jedyne dźwięki jakie dobiegają, to brawa po udanych zagraniach. Ale były też inne sytuacje, a jedną z nich było poszukiwanie dziecka, do którego włączył się Rafael Nadal.

W 2016 roku na korcie na Majorce rozegrano mecz pokazowy. Rafael Nadal i Simon Solbas rozegrali debla z byłymi „jedynkami” na liście rankingowej, Carlosem Moyą i Johnem McEnroem.

Na początku trzeciego seta, do serwisu zbierał się Nadal. Hiszpan wstrzymał jednak rękę i popatrzył się w kierunku trybun. Usłyszał bowiem płacz kobiety. Kilka tysięcy kibiców zwróciło uwagę na zachowanie legendarnego tenisisty. Ten wstrzymał grę, bowiem kobieta zgubiła swoją córeczkę.

Sam zawodnik nie zamierzał zaczynać gry, dopóki dziecko się nie odnajdzie. Na szczęście po kilku chwilach, dziecko znalazło się w innej części trybun, gdzie było już pod opieką ochroniarza i czekało na mamę.

Gdy rozemocjonowana matka zabrała córkę, rozległy się brawa, nie tylko z powodu tej sytuacji, ale także dla tenisisty, za oczywistą pomoc i piękne zachowanie. Samo pozytywne zakończenie ucieszyło Nadala, a także wzruszyło Johna McEnroe’a.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: